Droga ewakuacyjna szerokosc drzwi

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje zastosowanie we pełnych obiektach obiektach budowlanych, na które razem z obecnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których kończy się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia uzyskuje się wszędzie tam, gdzie przechodzimy do tworzenia z popularniejszymi skupiskami ludzi, tzn. w biznesach pracy, w urzędach, w celach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, bądź jeszcze w składach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w perspektywie strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest pierwszorzędne stanowisko w istocie ratowania zdrowia oraz działania osób, które złapały się w stopniu zagrożenia, zwiększając okazję na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który umożliwia je w wyraźny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono uczynione z kolorowej folii samoprzylepnej z użyciem doskonałej klasy kleju, co dostarcza mu wielką moc i kondycja w ciemnych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w budynku najczęściej nad drzwiami, będącymi wyjście z pomieszczenia lub domu. Folia, z której sprawiono oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w dużych warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu czy również z czystym zadymieniem, które ogranicza widoczność.