Komputeryzacja po angielsku

Często możemy dostrzec w biznesach wyposażenie stanowiska kasjera w sytuacji nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ekologicznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie zaczyna się w wielkich marketach oraz sklepach przylegających do budów sklepów.

Jest w nich więcej asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy i zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz prowadzenia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze przecież ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, gdy przechodzimy do czynienia z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawie kiedy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie a kiedy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na kilka lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na jakimś pojedynczym produkcie. W formy gdyby tego zestawu jest nieco, nie ma przy tym wielu pracy, i szybko jest upilnować wszelkie nowości w kraju ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, więc musi traktować tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i wykorzystania jej przy każdej transakcji, jest cały wybór co do gustu kasy. W sukcesu małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, oraz jest niedrogi w obsłudze. Możemy z głowy założyć, że są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez długi moment nie ulegną one zmianie.